МЕДИЦИНСКИЕ И ЛАБОРАТОРНЫЕ ТОВАРЫ

Одесса | Мельницкая 20а | Прохоровская 19 | (048) 712-46-30 | (048) 728-60-28 | sales@simesta.com

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

із застосування засобу "Ерісан ОЛЛСЕПТ С"

з метою дезінфекції

 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

  1. Повна назва засобу – дезінфекційний засіб "Ерісан ОЛЛСЕПТ С".
  2.  Фірма виробник – "KiiltoCleaneOy" (Фінляндія).
  3. Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас. %: етанол – 35,0; ізопропанол – 30,0; n-пропанол – 10,0; цетримоніум хлорид – 0,1-1,0 (діючі речовини); допоміжні речовини; вода до 100,0.

1.4. Форма випуску і фізико-хімічні властивості засобу. Засіб "Ерісан ОЛЛСЕПТ С" являє собою готову до застосування прозору безбарвну рідину із запахом спирту з густиною 860 кг/м3. рН засобу – 5,5-6,5. Засіб має антиперспірантну дію, зменшує кількість вологи під рукавичками, не порушує водно-жировий баланс шкіри.

Засіб "Ерісан ОЛЛСЕПТ С" - легкозаймистий, не сумісний із аніонактивними речовинами.

1.5. Призначення засобу. Засіб "Ерісан ОЛЛСЕПТ С" рекомендується використовувати для:

- гігієнічної обробки шкіри рук медичного персоналу (лікарі, середній, молодший медичний персонал) під час проведення медичних маніпуляцій при інфекціях бактеріальної, (включаючи туберкульоз), грибкової (кандидози) та вірусної, (включаючи гепатити В, С та ВІЛ-інфекцію), етіології у лікувально-профілактичних закладах;

- для дезінфекції шкіри рук хірургів та медичного персоналу, який бере участь у проведенні операцій у лікувально-профілактичних закладах;

- для антисептичної обробки шкіри пацієнтів перед ін’єкціями та пункціями;

- для гігієнічної обробки шкіри рук працівників дитячих дошкільних та шкільних навчальних закладів, інших навчальних закладів різних рівнів акредитації, підприємств косметичної, фармацевтичної, мікробіологічної промисловості, закладів громадського харчування, включаючи ресторанні, і торгівлі, підприємств харчової промисловості, транспорту, комунальних

3

об’єктів, закладів соціального захисту, інших об’єктів, діяльність яких вимагає дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил; а також у побуті при догляді за людьми похилого віку, хворими,  дітьми, у подорожах тощо.

1.6. Спектр антимікробної дії. Засобу "Ерісан ОЛЛСЕПТ С" притаманні бактерицидні, (включаючи збудників внутрішньолікарняних інфекцій, туберкульозу), віруліцидні щодо збудників гепатитів В і С, ВІЛ, вірусу герпесу, корона-, адено-, рота-, норовірусів та фунгіцидні (щодо грибів роду Candida) властивості. Засіб має пролонговану (протягом 3 годин) бактерицидну дію.

1.7. Токсичність та безпечність засобу. Засіб "Ерісан ОЛЛСЕПТ С" відповідно до вимог ГОСТ 12.1.007-76 належить до мало небезпечних речовин (4 клас небезпеки) при введенні в шлунок та нанесенні на шкіру лабораторних тварин. Засіб "Ерісан ОЛЛСЕПТ С" не спричиняє місцево-подразнювальної дії на шкіру та подразнює слизові оболонки очей. Засіб не має сенсибілізуючих властивостей.

ГДКп.р.з.  для  етанолу  –  1000 мг/м3; для n-пропанолу та ізопропанолу – 10,0 мг/м3, для цетримоніум хлориду – 1,0 мг/м3.

 СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБУ З МЕТОЮ ДЕЗІНФЕКЦІЇ

3.1. Об’єкти застосування. Засіб "Ерісан ОЛЛСЕПТ С" застосовують для гігієнічної обробки шкіри рук медичного персоналу (лікарі, середній, молодший медичний персонал) під час проведення медичних маніпуляцій при інфекціях бактеріальної, (включаючи туберкульоз), грибкової (кандидози) та вірусної, (включаючи гепатити В, С та ВІЛ-інфекцію), етіології у лікувально-профілактичних закладах; дезінфекції шкіри рук хірургів та медичного персоналу, який бере участь у проведенні операцій у лікувально-профілактичних закладах; для антисептичної обробки шкіри перед ін’єкціями та пункціями; для гігієнічної обробки шкіри рук працівників дитячих дошкільних та шкільних навчальних закладів, інших навчальних закладів різних рівнів акредитації, підприємств косметичної, фармацевтичної, мікробіологічної промисловості, закладів громадського харчування, включаючи ресторанні, і торгівлі, підприємств харчової промисловості, транспорту, комунальних об’єктів, закладів соціального захисту, інших об’єктів, діяльність яких вимагає дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил; а також у побуті при догляді за людьми похилого віку, хворими, дітьми, у подорожах тощо.

4

3.2. Методи знезараження окремих об’єктів засобом. Засіб "ЕРІСАН ОЛЛСЕПТ С" використовують з метою дезінфекції шкіри рук нерозведеним.

3.2.1. З метою гігієнічної обробки шкіри рук медичного персоналу під час проведення медичних маніпуляцій на попередньо вимиті з милом та висушені руки необхідно нанести 3,0 мл засобу в заглиблення долонь та протягом 30 сек енергійно втирати його в шкіру долонь, пальців, між пальцями до повного зволожування шкіри. Для профілактики туберкульозу та вірусних інфекцій процедуру повторюють двічі. При туберкульозі та вірусних гепатитах необхідна експозиція для обробки рук складає 2 хв, а кількість використаного засобу на дві обробки має складати 10,0 мл, при інших вірусних інфекціях – 1,5 хв за витрати 6,0 мл засобу. Медичні процедури виконують після повного висихання засобу.

3.2.2. Перед застосуванням засобу з метою дезінфекції рук хірургів кисті рук та передпліччя ретельно миють теплою проточною водою з милом протягом 2 хвилин та висушують їх стерильною серветкою. Після цього на суху шкіру кистей та передпліч рук наносять 5,0 мл засобу "Ерісан ОЛЛСЕПТ С" і втирають його у долоні рук і передпліччя протягом 1,5 хв. Після цього процедуру повторюють. Загальний час обробки має становити не менше 3 хв, а витрати засобу мають бути не менше 10,0 мл на дворазову обробку. Стерильні рукавички надягають після повного висихання засобу.

3.2.3. Для обробки ін’єкційного поля шкіру протирають стерильним ватним тампоном, рясно змоченим засобом. Час експозиції після закінчення обробки – до повного висихання засобу, але не менше 15 сек.

3.2.4. Гігієнічну обробку шкіри рук працівників дитячих дошкільних і учбових закладів, у промисловості, в організаціях громадського харчування і торгівлі, на транспорті, на комунальних об’єктах, у закладах соціального захисту тощо виконують шляхом нанесення 3,0-х мл засобу на шкіру рук та рівномірного його розтирання по поверхні шкіри протягом 30 секунд до повного її зволоження. Приступати до роботи можна лише після повного висихання засобу.

Расфасовка

Пластиковые флаконы по  500 мл, 1 л с дозатором, пластиковые канистры по 5 л.